Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Folie przeciwsłoneczne (termoizolacyjne)

 

Wysokie nasłonecznienie jest niezaprzeczalnym walorem budynków mieszkalnych, jednak w przypadku budynków użyteczności publicznej (biurowców, hal wystawienniczych, galerii handlowych) może okazać się kłopotliwe. W grę wchodzi zbyt wysoka temperatura, ale także np. trudności z pracą przy komputerze wynikające z nadmiaru refleksów czy kłopoty ze wzrokiem - np. zapalenie spojówki.

Folie przeciwsłoneczne chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, blokują niebezpieczne dla skóry i oczu promieniowanie UV oraz znacznie poprawiają estetykę budynku. Izolacja świetlna i termiczna daje osobom przebywającym w pomieszczeniach komfort pracy. Termoizolacja zależna jest od rodzaju folii - jej przepuszczalność oraz kolor można dobrać indywidualnie.

Korzyści płynące z instalacji termoizolacyjnych folii okiennych:

- zniwelowanie nadmiernego nasłonecznienia w budynku- stworzenie osobom pracującym przy komputerach optymalnych warunków pracy- ograniczenie dopływu niebezpiecznego dla skóry i oczu promieniowania UV- zapewnienie pracownikom/klientom dyskrecji- poprawa estetyki budynku

Zamontowanie termoizolacyjnych folii okiennych może całkowicie odmienić estetykę budynku - to jeden z tańszych i skuteczniejszych sposobów na szybkie przearanżowanie przestrzeni. Trafny dobór koloru folii przeciwsłonecznej w budynku o wielkich oknach, przeszklonych połaciach dachowych czy ścianach jest w przypadku wysokiego nasłonecznienia kwestią zarówno estetyki jak i komfortu.

 

 

© 2014 by MEG